fbpx

План годівлі

Як зробити прийоми їжі ще приємнішими для Вашої собаки дрібної породи на кожному етапі її життя.


Собаки дрібних порід дуже відрізняються за розміром та конституцією тіла, тому підбір кращого плану годівлі для Вашої собаки дрібної породи займе деякий час. Харчові потреби собак дуже дрібних порід, таких як померанський шпіц та чихуахуа, відрізняються від харчових потреб собак більших дрібних порід, таких як фокстер’єр та бішон фризе.Всі собаки дрібних порід, як правило, спалюють калорії швидше, у порівнянні з собаками великих порід, тому важливо годувати в достатньому обсязі.

Досягнення дорослого віку.


Собаки дрібних порід вважаються такими, що досягли дорослого віку в 10 місяців, і залишаються в категорії «дорослі» до 8 або 9 років, після чого стають літніми — цим вони відрізняються від собак деяких великих порід, які можуть вважатися літніми вже у віці шести років. Як тільки у Вас буде чітке розуміння того, в якій вазі і в якій формі повинен бути Ваш собака дрібної породи на даному етапі життя, Ваше завдання — встановити такий режим годування, який допоможе підтримувати Вашого собаку здоровим і щасливим. Ваш ветеринар може дати більш конкретні поради.

Контроль порцій


Більшість собак дрібних порід любить і вологі, і сухі повнорационные корми, поживні речовини у яких збалансовані. Але дуже важливо правильно визначити розмір порції для Вашої собаки. Хороша ідея годувати її спеціальним кормом для собак дрібних порід – чим менші розміри шматочків і чим менше подушечки корму, тим простіше собакам з маленьким ротом їх пережовувати та ковтати.

Собаки дрібних порід мають специфічні харчові потреби, тому їм потрібен корм, який зможе забезпечити їх організм з докорінним метаболізмом достатньою кількістю поживних речовин.
Сухі повнораціонні корми легко дозувати, і вони довго зберігаються навіть у відкритому вигляді, що робить їх зручними у використанні. Вологі повнораціонні корми віддають перевагу собакам дрібних порід, які люблять соковиті смачні страви – індивідуальні пакетики на одну порцію спрощують контроль кількості їжі. Якщо Ви вирішите додати подушечки сухого корму у вологий корм, не забудьте відміряти кількість кожного з видів корму відповідно, щоб не перегодувати Вашу собаку дрібної породи.

Уникайте перегодовування.


Перегодувати Вашу собаку дрібної породи насправді набагато простіше, ніж Ви можете очікувати. Як тільки Ви дізнаєтеся, скільки корму Ваш собака дрібної породи повинен з’їдати за день, розділіть цю кількість на дві або три порції. Намагайтеся не годувати собаку частіше, ніж двічі-тричі на день, інакше незабаром Ви можете виявити, що вона постійно шукає їжу. Якщо Ви даєте собаці якісь ласощі чи перекушування, відніміть вагу, еквівалентну вазі цих продуктів, із загальної денної норми харчування. Важливо, щоб ласощі складали не більше 10% загального денного раціону Вашої собаки дрібної породи.

Зробіть щасливими розбірливих у їжі вихованців.


Деякі собаки дрібних порід можуть бути вибагливі у їжі, навіть отримуючи дуже маленькі порції. Але це не заважає їм залишатися у добрій формі. Однак якщо Ви помітили, що Ваша собака дрібної породи почала втрачати у вазі, або її шерсть недостатньо блищить, зверніться до ветеринара. А до того часу давайте Вашому собаці свіжу воду для пиття разом з кормом, особливо в тому випадку, якщо вона їсть сухий повнораційний корм.А якщо Ви даєте їй вологий повнорационный корм, спробуйте його злегка підігріти — запах, що виходить від нагрітої їжі, може спонукати Вашу собаку дрібної породи їсти з великим апетитом. І нарешті, годуйте Вашого собаку дрібної породи в тихому і спокійному місці, де його ніщо не відволікатиме.

Підбір корму для Вашої собаки дрібної породи.


Якщо Ваш собака дрібної породи, як і раніше, не доїдає свій корм, спробуйте дати йому інший. Будь-які зміни в раціоні собаки дрібної породи повинні бути поступовими, замініть в одне з годівель сухим кормом вологим (або навпаки) в перші два-три дні. Якщо вихованцю подобається новий корм, давайте його двічі на день протягом наступних трьох днів і так далі, поки Ваша остаточна собака на нього не перейде. У собак дрібних порід часто видатний характер, тому Ваша собака відкрито покаже Вам, що їй подобається, а що ні.

План кормления
План кормління