fbpx

Перша допомога при отруєнні

На жаль, отруєння досить поширена проблема серед собак.

Наші вихованці часто не дуже перебірливі в їжі і схильні куштувати небезпечні продукти чи речовини. Залежно від цього, з якою швидкістю токсини всмоктуються у кров, організм реагує по-різному. Отруєння може протікати як швидко, так і виявлятися через якийсь час. Гостре отруєння проходить із сильним блюванням і слиновиділенням, порушенням координації, а іноді перезбудженням і навіть агресією. У другому випадку вихованець може бути млявим і сумним без яскраво виражених ознак інтоксикації. Крім перерахованих вище, симптомами отруєння є розлад шлунка, м’язова слабкість, відмова від їжі, хворобливий живіт, підвищення температури, плутаний серцевий ритм/прискорене дихання.

Причинами отруєння можуть бути зіпсована їжа або отруйні речовини, з’їдені під час прогулянки або знайдені будинки (ліки, побутова хімія), неякісний корм, вживання токсичних продуктів, наприклад, овочів, оброблених пестицидами.


Важливо знати, що отруєння може бути вкрай небезпечним для собаки дрібної породи, тому при виявленні однієї або кількох ознак слід негайно надати першу допомогу і відвести вихованця до ветеринара.
Насамперед слід припинити контакт вихованця з отрутою та сприяти його якнайшвидшому виведенню. Виведення токсичних речовин з організму при харчовому отруєнні відбувається шляхом викликання блювання у собаки — слід дати блювоту, наприклад, солону воду з розрахунку 2 чайні ложки на склянку води або зробити це механічно, акуратно натиснувши собаці пальцями на корінь язика.

Щоб знизити концентрацію отрути в організмі, дайте собаці питво та адсорбент. Наприклад, активоване вугілля з розрахунку 1-3 грами на 1 кг ваги. Також можна поставити вихованцю очисну клізму солоною водою (1 чайна ложка на склянку теплої води 25-30 ° C). Після надання першої допомоги слід негайно показати собаку ветеринару. Ці поради стосуються тільки тих випадків, коли Ви впевнені, що собака отруїлася безпечними для життя продуктами. Не вживала різні отрути (ізоніазид, щуряна отрута, кислота, миш’як) і не була укушена отруйною комахою/рептилією. Будьте особливо уважні до поведінки Вашого улюбленця на прогулянці. Не залишайте його без нагляду у незнайомій місцевості. Забирайте на час Вашої відсутності будь-які речовини, предмети, їжу, які можуть спричинити отруєння.Не годуйте собаку із домашнього столу. Слідкуйте за терміном придатності собачого корму. Дані застереження допоможуть Вам захистити собаку від такої неприємної та небезпечної проблеми, як отруєння.

Первая помощь при отравлении
Будьте здорові!