fbpx

Кардіология

Ветеринарна кардіологія

— частина ветеринарної медицини, що активно розвивається, вивчає захворювання серця і судин тварин. Своєчасне виявлення та профілактика кардіологічних захворювань здатні суттєво впливати на якість життя вихованця. Завдяки комплексній діагностиці, що включає клінічні, лабораторні та інструментальні методи, багато пацієнтів ветеринарних клінік отримали можливість дожити до старості, не відчуваючи симптомів серцевої недостатності.

За останні десятиліття ветеринарна медицина дрібних домашніх тварин зазнала істотних змін. Нові методи діагностики, лікування та профілактики дозволили виявляти захворювання на тому етапі, коли їхня терапія здатна збільшити тривалість та якість життя пацієнта. До таких захворювань входить група кардіологічних захворювань тварин. Згідно зі світовою статистикою, близько 10% пацієнтів, які надходять на терапевтичний прийом, потребують лікування кардіологічної патології.

У яких випадках можна підозрювати захворювання серцево-судинної системи?

Значна частина пацієнтів цієї групи надходить зі скаргами на:

-стомлюваність
-задишку
-слабкість при фізичному навантаженні
-зниження витривалості
-кашель
-напади втрати свідомості
-нерівномірне та часте серцебиття.

Після огляду терапевта ці тварини направляються до ветеринарного лікаря-кардіолога для встановлення причини змін і призначення лікування.

Однак курируючий терапевт може відправити на прийом до спеціаліста із серцево-судинних захворювань тварину, у якої господар не відзначав вищевказаних симптомів. Це зумовлено породними та видовими особливостями. Багато пород кішок схильні до гіпертрофічної кардіоміопатії (ГКМП) кішок, так само вони можуть страждати від високого тиску, який асоційований із захворюваннями інших систем та віком. У собак часто трапляються патології клапанного апарату, які тривалий час можуть залишатися безсимптомними. Представники таких порід потребують регулярного спостереження у ветеринарного лікаря-кардіолога.
До того ж, існують захворювання асоційовані з породою: наприклад, ДКМП доберманів, аритмогенна дисплазія правого шлуночка боксерів та англійських бульдогів. Ці захворювання можуть призвести до раптової смерті. Спільними для собак та кішок є вроджені патології, пов’язані з порушенням плідного розвитку або генетично обумовлені. Деякі з цих хвороб при ранньому виявленні добре піддаються терапії. Це дозволяє максимально продовжити життя тварини.

Здорове серце вихованця-запорука його активного та тривалого життя!