fbpx

Як підстригти кішці пазурі?

За своєю природою кішки відносяться до дрібних хижаків, гострі зуби та пазурі є невід’ємним атрибутом пухнастої мисливиці.

У природних умовах відростаючі кігтики сточуються до оптимальної, не заважає тварині, довжини в процесі пересування по землі, асфальту або піску (дрібні камінці і піщинки грають роль абразивного матеріалу і сточують зайву довжину пазурів), лазіння по деревах, а якщо цього виявляється недостатньо, кішка доточує пазурі про стовбури дерев. У домашніх умовах кішка пересувається по м’якому покриттю підлоги і позбавлена ​​можливості проявляти активність повною мірою, сточуючи кігтики природним чином. Спеціальні кігтеточки є ефективним допоміжним засобом, однак повністю вирішити проблему вони не здатні і кішка змушена доточувати кігтики, що відростають, про предмети меблів, підлогове покриття та інші елементи домашньої обстановки. Рано чи пізно у господаря виникає питання, як правильно підрізати пазурі кішці, позбавивши тварину дискомфорту і не завдавши при цьому шкоди її здоров’ю.


Навіщо стригти кішці пазурі


Обґрунтовуючи необхідність періодичного виконання процедури обрізання кігтів, власники кішок наводять різні аргументи:
• Надмірно відрослі кігті завдають незручності самій тварині, чіпляючись за предмети обстановки та заважаючи вільному пересуванню.
• При спробі звільнити кіготь, що заплутався, кішка може не розрахувати сил і сильно пошкодити або вирвати кіготь, а в гіршому випадку розтягнути зв’язки або вивихнути суглоб.
• Кігтеточка здатна задовольнити інстинкти кішки, допоможе видалити верхній шар, що відшаровується, і заточити кіготь, але не вкоротити його довжину.
• Процедура гуманніша порівняно з хірургічним видаленням пазурів (оніхектомією) і не призводить до небажаних наслідків (виключається можливість інфікування, втрати почуття рівноваги або зміни в поведінці внаслідок дискомфорту).
• Істотно знижується ймовірність травмування дорослих та дітей у процесі гри з домашнім улюбленцем.
• Пошкодження меблів та інших предметів обстановки зводяться до мінімуму.
Таким чином, стрижка кігтів відповідає інтересам і самої тварини, і її господарів. Якщо господар дізнається, як правильно підрізати пазурі кішці, то така процедура не займе багато часу і не завдасть незручностей вихованцю.

Необхідні інструменти та матеріали


Перед тим як підстригти пазурі коту, варто заздалегідь вибрати та підготувати всі необхідні для ефективного, швидкого та безболісного проведення процедури інструменти та допоміжні матеріали. Згодом, набуваючи досвіду, кожен господар сам підбирає найбільш зручний комплект інструментів. Вибрати відповідні варіанти можна з наступного переліку:
• Гострі манікюрні ножиці – предмет, який є у кожному будинку. При акуратному використанні ножиці цілком придатні для стрижки пазурів.
• Манікюрні кусачки – дозволяють відрізати потрібну довжину одним рухом, але потребують обережного поводження. Перед тим як підрізати кігті коту за допомогою кусачок, слід ретельно оглянути кіготь на просвіт і відміряти потрібну довжину, щоб не пошкодити нервові закінчення і кровоносні судини.
• Можна придбати у ветеринарній аптеці спеціально призначену для цього когтерізку. Асортимент таких пристроїв досить великий і дозволяє легко підібрати оптимальну модель у формі ножиць, гільйотини, щипців або електричного гриндера. Як правильно підстригти кішці пазурі будь-яким із перерахованих інструментів пояснить продавець-консультант чи ветеринар.
• Пилочку для нігтів або дрібний наждак.
• Ватні диски та засіб для видалення бруду з кігтів.
• Тампони та дезінфікуючі засоби на випадок травмування тварини.
• Рушник, щільні рукавички для захисту рук.
• Для відволікання уваги та заохочення рекомендується тримати під рукою улюблені ласощі вихованця.
Варто випробувати кілька варіантів інструменту, він повинен зручно розташовуватися в руці, не вислизати і не провертатися.

Як підготувати кішку до підрізування кігтів


Щоб тварина не боялася процедури і не впадало в паніку при одному вигляді відповідних інструментів, бажано привчати кішку до стрижки кігтиків з юного віку. Перед тим, як підстригти коту пазурі в домашніх умовах, слід заздалегідь приготувати всі необхідні аксесуари та допоміжні матеріали. Не рекомендується проводити стрижку, якщо тварина перебуває в грайливому, збудженому чи агресивному настрої. Кіт має бути ситий і спокійний, перед початком процедури бажано поспілкуватися з вихованцем, погладити та заспокоїти його. Кішка може розташовуватися на колінах господаря або комфортній горизонтальній підстилці.
Набагато зручніше проводити процедуру з помічником – партнер допоможе зафіксувати лапку або в потрібний момент відвернути увагу тварини.


Як підстригти коту пазурі в домашніх умовах


Згодом кожен господар сам підбирає оптимальний варіант, як підстригти коту пазурі в домашніх умовах, проте при перших стрижках не зайвим буде прислухатися до рекомендацій досвідченіших власників кішок. Також можна звернутися до ветеринара, щоб він показав, як підрізати пазурі кішці та пояснив усі нюанси.
Стандартна процедура підстригання кігтів не забирає багато часу і проводиться у кілька етапів:
Проводять дезінфекцію інструментів та миють руки.
Перед тим як підстригти кішці пазурі в домашніх умовах, необхідно ретельно очистити їх від забруднень.
Зручно укладають звірка і, легенько натискаючи одночасно на подушечку і верхню частину пальця, домагаються висунення кігтя з пазухи на повну довжину.
Оглядають кіготь на просвіт, визначаючи розташування судин.
Акуратно, але швидко обрізають зайву довжину, залишаючи кілька міліметрів до живої тканини. Після стрижки кіготь повинен набути трохи загостреної форми (при неправильному положенні інструменту утворюється лунка, гострі краї якої згодом заважатимуть кішці).
За допомогою пилки або наждака обробляють краї зрізу.
Важливо зберігати спокій під час процесу незалежно від поведінки вихованця. Якщо господар нервуватиме, лаятиме тварину, то згодом така поведінка викликатиме у кішки негативні асоціації зі стрижкою, вона намагатиметься всіма силами уникнути неприємної процедури.